Pakiet badań "ZDROWA JESIEŃ"

W jesiennej kampanii profilaktycznej zwracamy się ku osobom
w szeroko rozumianym „kwiecie wieku”, oferując im w przystępnej
cenie pakiet badań podstawowych, ale jednocześnie uwzględniających diagnostykę obszarów, które z biegiem lat wymagają większej uwagi. 
Proponujemy dwa pakiety: dla kobiet i dla mężczyzn.

DLA_MEZCZYZN_CENA_short.jpg

Oba pakiety  mają część wspólną - badania podstawowe, służące ogólnej ocenie stanu zdrowia, takie jak morfologia, glukoza i lipidogram. Dwa ostatnie służyć mogą zarówno ocenie zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi, jak i ocenie skuteczności leczenia już zdiagnozowanych schorzeń.

 

W związku z tym, że w piątej – szóstej dekadzie życia zapadalność na choroby układu krążenia jest największa, oprócz lipidogramu do pakietu włączamy elektrolity, których odpowiedni poziom warunkuje prawidłową funkcję serca i wpływa na ciśnienie krwi oraz kwas moczowy, niezależny czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

 

Z wiekiem rośnie też prawdopodobieństwo rozwoju przewlekłych chorób nerek, wykrycie których umożliwiają takie badania jak oznaczenie kreatyniny we krwi i stosunku albuminy do kreatyniny w moczu (ACR).

Pozostałe badania w pakietach dobrane są pod kątem płci.

 

U kobiet, w związku z dużym zagrożeniem rozwoju osteoporozy oznaczymy podstawowe minerały budujące kość – wapń i fosforany oraz witaminę D, niezbędną dla prawidłowej funkcji tkanki kostnej. Panie częściej niż panowie zmagają się z chorobami stawów – w pakiecie dla nich znalazło się więc oznaczenie czynnika reumatoidalnego (RF), które pomaga zróżnicować zwyrodnieniowe i autoimmunologiczne schorzenia stawów. Pakiet zamyka pomiar stężenia TSH. To badanie pozwala wykryć choroby tarczycy, które 8,5 razy częściej występują u kobiet niż u mężczyzn, a szczyt zachorowań na nie przypada na 50-60 rok życia.

W pakiecie dla mężczyzn znajdziemy badania oceniające stan wątroby, gdyż mężczyźni z różnych przyczyn częściej niż kobiety mają problemy z tym narządem.  Hormonalne podłoże męskiej witalności – lub jej braku – ocenimy na podstawie stężenia testosteronu. Panom po 50. roku życia zalecane jest też oznaczanie PSA, markera raka prostaty.

 

Kobiety: morfologia, glukoza, kreatynina, ACR, elektrolity, kwas moczowy, lipidogram, RF, wapń, fosfor, wit.D, TSH

Mężczyźni: morfologia, glukoza, kreatynina, ACR, elektrolity, kwas moczowy, lipidogram, GGTP, ALT, cholinoesteraza, PSA, testosteron

*  Wartość badania została podana na podstawie cennika komercyjnego Regionu Południowego DIAGNOSTYKI.

Cenniki komercyjne badań mogą różnić się od siebie w zależnosci od Regionu/Oddziału DIAGNOSTYKI.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon

​Copyrights 2018 Diagnostyka sp. z o.o. | www.diagnostyka.pl  | Regulamin | e-Sklep |  Kontakt |